Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin
Holistic Terapi
Holistic Terapi
 
Pozitif Psikoloji çok yönlü bir öğrenme sürecidir. Bu sürece dahil olan birçok etken vardır. Bu bağlamda terapi sürecine çoğu zamana daha bütünsel bakmak etkiyi arttıracaktır. Pozitif Psikoloji akımları kendi dinamiklerine göre kognisyon sürecini farklı bakş açılarıyla ele alırlar. Bu da insanın çok boyutlu değişim ihtiyacını tam olarak karşılayamayabilmektedir.
 
Holistic terapi ile birçok Pozitif Psikoloji modelini kendi iç dinamikleriyle harmanlayarak etkili bir model ortaya koyuyoruz. Bu model hem iç temsilleri, hem bilinçaltı dinamiklerini, hem de farkındalık süreçlerini kapsıyor. Ayrıca biyolojik aktivasyon etkisine sahip travma terapileri de sürece katılıyor.
 
NLP Neuro Linguistic Programming
 
NLP, kognisyon sürecinde öğrenmeyi hızlandıran iç temsiller üzerinden içsel gerçekliiğimizi organize etmemize yardımcı olan CBT'ye yakın bir teknikler modelidir. NLP sayesinde daha sonuıç odaklı algı ve duygu süreçleri ortaya çıkarabiliyoruz. Motivasyonumuz ve duygu yönetmimizde ustalaşıyoruz.
 
Bilinçaltı Koçluğu 
 
Kognisyon süreci, yaşamı anlam verme ve ilkeler üzerine oturtur. İnançlar ve genellemeler üzerinden motivasyon geliştirerek davranış çıktıları meydana getirir. İnsan sürekli öğrenen ve anlam oluşturan bir kognisyon sürecine sahiptir.
 
Bilinçaltı Koçluğu nasıl çalıştığı anlaşılması zor ancak en etkili bilinçaltı anlam değişim ve telkinle öğrenmeyi etkileyen bir dinamiktir. Bilinçaltı Koçluğu, Pozitif Psikoloji kadar eskidir ve son yıllarda gücü yeni yeni anlaşılmaktadır.
 
Holistic Pozitif Psikoloji'de bilinçaltının gücünü Bilinçaltı Koçluğu sayesinde ortaya çıkarıyoruz.
 
EMDR
 
Pozitif Psikoloji sürecinde travmalar değişim ve gelişim sürecini büyük oranda etkilemektedir. Kişi geçmişiyle barışık olmadığında ne farkındalık üzerine çalışılabilir ne de bilinçaltı üzerine rahatlıkla çalışılır.
 
EMDR sayesinde travmalar rahatlar ve diğer süreçlerle çalışma hızlı ilerler.
 
Geştalt Terapisi
 
Farkındalık ile farklı bakış açılarından deneyimleri yeniden yapılandırabilmeyi sağlayan Geştalt terapisi ile ilişkisel travmalar ya da öz saygı farkındalıkları süreçleri gerçekleşir.
 
Koçluk
 
Koçluk metodolojisi ile danışanlarda farkındalık yaratmak mümkün olur. Danışan kendi farkındalığıyla ilgili aksiyon planları belirler.
 
Timeline Terapisi
 
Travmalar ve geçmiş olumsuz deneyimleri rahatlatma süreçlerinde etkili bir yöntem.
 
 
Quantum Terapisi
 
Quantum boyutunda psikolojik etiketlerin değişim süreçleriyle değişim gerçekleştirilir.
 
 
 
 
 LIVCON Learning Academy & Çınaroğlu Kişisel Gelişim Kursalına ait hiçbir eğitim programında insan sağlığına yönelik bir tedavi yöntemi yoktur. Programlar tamamen kişisel gelişim odaklı olup davranış değişimi süreçlerine odaklanmaktır. 

Bize Ulaşın

   
İsim    
   
Telefon    
   
E-posta    
   
Konu    
   
İleti    
     

GÖNDER