Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin
Akreditasyon sürecimiz

LIVCON akreditasyonu ne demek?
 
LIVCON Learning Academy olarak yıllar süren ve büyük yatırımlarla Kişisel Gelişim ve Psikoloji alanlarında uluslararası akreditasyonlara sahibiz. Bu akreditasyonların çoğu yurt dışında olduğundan yerel denetim mekanizmalarına sahip olamıyor olabiliyorlar.
 
Kişisel gelişim alanında faaliyet gösteren ancak akreditasyonu olmayan kişi ve kurumlar, LIVCON'a başvurarak LIVCON akreditasyon sürecine girebilirler. LIVCON akreditasyonu ile yani LIVCON'un tüm akreditasyon gücü ve sertifikasıyla sertifika vermek isteyen eğitimciler LIVCON'dan o konu ile ilgili eğitim almış olmaları gerekmektedir.
 
LIVCON Akreditasyon süreci nasıl işliyor?

 
Akredite olmak isteyen eğitimci LIVCON'a başvurur. LIVCON'dan en az eğitimcilik seviyesini bitirmiş olması ve vereceği eğitim seviyesinde o kavram üzerinde yetkinliği olmuş olması beklenir.
 
Ardından eğitimci LIVCON'a akreditasyon ve üyeliğini başlatır. Akreditasyon süreci eğitimcinin vermek istediği eğitimin içeriğini incelemekle devam eder.
 
Önem verilen hususlar;
 
Eğitim içeriği detayı
Eğitim saati
Eğitimi kimin vereceği
Eğitim verilecek yer
Eğitimin sınavı
Eğitimin yetkinlik ölçümü
Eğitim sonrasındaki katılımcının yapacağı seanslar ve sertifika alabilmek için yapacağı seansların raporlanması ve seans örneklerinin videolarının çekilmesi
 
LIVCON, eğitimin olduğu tarihlerde eğitimi denetlemek için bir mentör gönderebilir.
 
Eğitimci bir kez bir eğitimde akredite olduğunda her seferinde aynı süreçlerden geçmez. LIVCON nezdinde bir güven sağlar ve ileriki eğitimlerde sınav sonuçları, seans raporlamaları, öğrencilerin yetkinlik geri bildirim formları ve seans videoları akredite seritifka için yeterli olur.
 
Her eğitim programının eğitim materyalleri farklıdır. LIVCON üyesi olan akredite eğitimciler LIVCON'un eğitim manuellerini üzerine hiçbir ekleme ya da çıkarma yapmadan kullanabilmektedir. Ayrıca ek manuel vermek isteyebilirler.
 
LIVCON, sınav olmayan, yetkinlik kriterleri oluşmamış, eğitim sonrası ödev seansların olmadığı ve video çekimleri olmayan modelleri kesinlikle kabul etmemektedir.
 
Önemli not: LIVCON 57 farklı eğitim programı olan Avrupa'nın önde gelen kişisel gelişim kurumlarından biridir. LIVCON akredite olmuş eğitimci demek LIVCON'un eğitimlerini vermeye yetkin demek değildir. Sadece LIVCON sertifikasını ve akreditasyon gücünü kendi verdiği eğitimlerle sizlere sunması demektir. Her bir eğitim için ayrı ayrı akreditasyon süreci yapılmaktadır. Akredite olan eğitimcilerin isimlerini ve kurumlarını listede görmüyorsanız LIVCON'un akreditasyonuna sahip değil demektir.
 
Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.