Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin
ICF nedir? 

International Coaching Federation. 

ACC nedir? 
Associate Certified Coach 
Herhangi bir yerden (saygın ve güvenilir) minimum 60 saatlik koçluk eğitimi almak ve 100 saat deneyim 
sahibi (minimum 8 coachee ile) olmak koşulu vardır. 

PCC nedir? 
Professional Certified Coach 

Herhangi bir yerden (saygın ve güvenilir) minimum 125 saatlik koçluk eğitimi almak ve 750 saat deneyim sahibi (minimum 25 coachee ile) olmak koşulu vardır. 

Koçluk deneyimlerinin %75 profesyonelce para alınarak yapılan seanslar olması gerekmektedir. 

Süreç nasıl işliyor? 
LIVCON'dan ya da saygın başka bir eğitim kurumundan koçluk eğitimi almış katılımcılar ünvanlama için LIVCON'a başvuruyorlar. Ünvanlama almak için ICF'in akredite ettiği bir program almış olmanız gerekmiyor! Eğitimi almış olduğunuzu ispat etmiş olmanız yeterli. LIVCON olarak PCC mentörümüz ile mentörlüğünüz başlıyor. Bu mentörlük hizmeti İstanbul, Ankara ve İzmir'de verilebiliyor. Bir kısmı grup ve diğer kısmı bire bir yapılan bu çalışma minimum 3 ay sürüyor. 

Ardından mentörün liderliğinde ICF'in yapacağı online sınava hazırlanılıyor. ICF sınavına katılım gerçekleşiyor. ICF sınav ücreti direkt ICF Amerika'ya ödeniyor. Ardından online mülakata giriliyor ve deneyim şekline göre ACC ya da PCC ünvanlama gerçekleşiyor. 

Mentörlük esnasında yetkinliğiniz yeterli görülmez ise koçluk eğitiminizi yenilemeniz ya da biraz daha fazla deneyim kazanmanız istenebilir. Mentörlük almak ünvanlamayı garanti etmez. 

Ünvanlama ICF akredite kurumların ya da ICF Türkiye Derneğinin tekelinde değildir. Tavsiyemiz saygın Koçluk kurumlarına akredite koçluk programlara katılmanız yönündedir. 

Associate Certified Coach Sınavı ücreti: 500 Dolar - ICF Üyelerine 300 Dolar 
Professional Certified Coach Sınav ücreti: 775 Dolar - ICF Üyelerine 575 Dolar 
Not: PCC'ye başvurmak için ACC olmak gerekmemektedir. Direkt PCC olarak başvurulabilir. Sınav ücretleri direk ICF'e ödenir. 

Mentorlük Hizmeti ile ilgili detaylı bilgi için LIVCON ofislerine başvurabilirsiniz.