Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin
Liderlik Semineri
Etkili Liderlik Semineri
Sanayi çağından bilgi çağına geçerken yöneticilikten liderliğe geçişte bizi neler bekliyor, hangi yetilerimizi geliştirmeliyiz, fark yaratan liderler neleri farklı yapıyor gibi konuları eğlenceli bir şekilde kültürümüze uygun şekilde aktarıyoruz.
Sanayi çağında makine yönetmek insan yönetmeye çok benziyordu. Makineyi kurarsın ve çalışır, insana emredersin ve yapar şeklinde. Ancak bugünün koşullarında insanı insan yapan özellikleri sistem dışı bırakmak mümkün değildir. İnsanı makineden ayıran özellikleri düşünceleri, duyguları ve vicdanıdır. Sadece fizyolojik olarak insan çalıştırmak makine çalıştırmaktan farksızdır ancak konu insanın diğer boyutlarını da kapsadığı zaman liderlik devreye girer.
Söyleneni yap gerisine karışma gibi tabirler geride kalmıştır.

Yönetici ile etkili bir Lider arasındaki en belirgin özellik; yönetici süreçlere ve sisteme yatırım yapar ve beklentisi bu yönde işler, Lider ise çalıştığı arkadaşlarına ve onlarla olan ilişki ve iletişimine yatırım yapar.
Yönetici ile etkili Lider arasındaki en büyük diğer unsur ise, Yönetici korku kültürü üzerine kurulmuş otoriter yapıdan gücünü alırken, Lider seçim kültürüne yatırım yaparak çalışanlarının takip edilen kişisi haline gelir.
Yönetici evde çocuğunun ders çalışmasını denetler gibi iş yerinde de çalışanlarını denetler. Etkili lider seçim kültürüne yaptığı yatırım ve sorumluluk değerini aşılayabilmenin verdiği profesyonellikle çalışanlarına özgürlük ve seçim alanları açar.
Etkili Lider profesyonelliği, sevgi ve saygı ile harmanlayarak motivasyonu kalıcı tutar.
Bu seminer boyunca bir yandan da günümüzün etkili liderlerinin kullandıkları değişmez 21 kanunu, kendi liderlik modellerinize uyarlamayı öğreneceksiniz.
Seminerin katkıları
Liderliği yöneticilikten ayıran Psikolojik algıya sahip olacaksınız.
Kendi liderlik modelinizi keşfedeceksiniz.
Yönetici olarak çalışanlarınıza attığınız virüsleri fark edeceksiniz.
Diğerlerinden fark etmeden öğrendiğiniz yönetici mirasınızın üstünde değişiklikler yapabileceksiniz.
Çalışma arkadaşlarınıza bakış açınız değişecek.
Kişinin performansını arttıran ve profesyonellikle işi sahiplenmesine destek olan dinamikleri öğreneceksiniz.
Çevrenizdeki insanları vizyonunuza nasıl odaklayabileceğinizi farkedeceksiniz.
Sevgi ve saygıyı profesyonelce nasıl liderlik bağlamında kullanabileceğinizi göreceksiniz.
Zaman ve ilişkilerinizi nasıl yöneteceğinizi fark edeceksiniz.
Delegasyon ve geri bildirim vermenin önemini fark edeceksiniz.
Vizyon vermenin önemini ve diğerlerini güçlendirmenin liderliğe desteğini göreceksiniz.

Metin ÇINAROĞLU hakkında
İngiltere'de Psikoloji ana bilim dalında lisans eğitimine devam ederken Steven R. Covey’nin Franklin Covey organizasyonlarında 18 yaşında eğitimci olma şansını yakalayarak, Franklin Covey organizasyonlarında en genç lider eğitmen ünvanını kazandı. Bu sırada dünyanın sayılı Kişisel Gelişim Liderleriyle çalışma fırsatı oldu. Steven Covey, Deepack Chopra, Anthony Robbins, Brian Tracy, Les Brown, Wyatt Woodsmall, RobertSmith, John Grinder (Bir kısmı ile bire bir, bir kısmının organizasyonunda) gibi isimlerle 12 farklı ülkede çalışarak edindiği deneyimlerle 57 farklı Kişisel Gelişim Programını tasarımladı.

1998 yılında edindiği tüm deneyimleri sektörle buluşturmak adına Londra’da LIVCON LEARNING ACEDEMY'yi kurdu. 1999 yılında, Türkiye’ye Kişisel Gelişim programlarını getirmek için LIVCON LEARNING ACADEMY Türkiye Merkez Ofisi’ni İstanbul’da faaliyete geçirdi. İnovatif terapi ile NLP ve koçluk ekollerini birleştirerek çok genç yaşta İngiltere ve Türkiye'de büyük kitlelere ulaşmayı başardı.

2001 yılında Türkiye’ye ilk kez uluslararası akredite olan Kişisel Gelişim Eğitimci Eğitimi programını kazandırdı. Liderlik, NLP, Koçluk, Hipnoterapi ve Psikoterapi alanlarında uluslararası akredite programlar geliştirdi. Atv'de kendi tasarımladığı ''Maalie'' isimli bir televizyon programı yaptı.
Yaptığı araştırma ve gelişim prosedürleriyle yetkinlik bazlı eğitim anlayışını geliştirerek tüm eğitim programlarına uyarladı. En son geliştirdiği 2 yıllık Psikoterapi Diploma programı ile Türkiye'de üniversitelere alternatif terapistler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Yaptığı bu çalışmalar ile LIVCON'u Türkiye'nin karma eğitim modeli ile eğitim programları düzenleyen ilk ve tek kurumu haline getirmeyi başardı. Powertalk, Etkili Anne Baba ve Lovetalk gibi seminerler tasarımladı. Arel Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisans eğitimi tamamladı ve Üsküdar Üniversitesi'nde doktorasına devam etmektedir. Türkiye’de ilk kez ‘'Kanser Hastalığıyla Uğraşan Bireyler Üzerinde Hipnoterapi ve Uygulamaları’’ üzerine bilimsel çalışmalar yaparak yüksek lisans tezini tamamladı.

Yüksek lisans tez çalışması, Doç.Dr. Rita Krespi (Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı) tarafından desteklenmektedir. Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın en inovatif ve hızlı büyüyen Kişisel Gelişim Eğitim Kurumu LIVCON ile her yıl yüz binlerce kişiye seminerler vermeye devam ediyor. Aynı zamanda bugüne kadar 380 kişisel gelişim makalesi, 12 bilimsel makalesi, 2 tez çalışması ve 10.000 sayfalık eğitim materyali çalışması bulunmaktadır. 16 yılda yarım milyon kişiye seminer vermeyi başardı ve eğitim programları 30.000 kişi tarafından tercih edildi.

Metin ÇINAROĞLU bugün şirketlerde, eğitim kurumlarında, üniversitelerde ve çeşitli kurumların organizasyonlarında her yıl 300 e yakın seminer vermeye devam ediyor.Liderlik Seminer İçeriğini Buradan İndirebilirsiniz.