Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin
Nlp İle İletişim Eğitimi
NLP ile İletişim Eğitimi
 
Her insanın dünya görüşü farklıdır. Organizasyonlardaki en önemli iletişim sorunu bu dünya haritalarının birbirleri ile anlaşamamalarından oluşur. Bir kişinin haritası Bursa'yı gösterirken diğeri İzmir'i gösterir. Böylece aynı yere bakan iki kişi aynı adreste farklı bina vs. görürler ve kendi gördüklerini diğerlerine inandırmak için çaba içine girerler. Kavga ederler, enerjilerini boşa harcarlar.
 
İnsan kendi gerçekliğini kendi iç dünyasında oluşturur. Dışarıdaki gördüğü, duyduğu, dokunduğu şeyler sadece bir uyaran görevi görür. Dışarıdan gelen uyaranları gerçeklik olarak almaz. Bu anlamda kendi hafızası, kendi deneyimlerine göre içsel gerçeklik oluşturur ve o haritaya ve algı sürecine göre duygu davranışı meydana gelir.
 
Neuro Linguistic Programming sayesinde, bu haritalar genişler, diğer insanların haritalarına saygı duymak, onları anlamak daha kolaylaşır. Kişi kendi algılama sürecini, harita oluşum sürecini, duygu ve düşüncelerini nasıl oluşturduğunu öğrenir. Kendi motivasyonunu ve davranışlarını yönetmeyi öğrenir. Kendi yaşam görüşünü şirketinkine uyarlamayı, hedeflerini yeniden güncellemeyi öğrenir. Diğerlerinin yaşam görüşlerini anlar ve ona göre iletişim kurar.
 
Değer ve inançları üzerine çalışır ve yaşamda daha verimli olmak için fırsatlara kavuşur. Bu sayede iletişim becerileri artar ve etki alanı genişler. 
 
NLP ile İletişim Eğitiminin Takımınıza Faydaları
 
Kendilerini tanımalarını ve anlamalarını sağlar.
Takımdaşlarını tanımalarını sağlar.
Daha etkili iletişim kurmalarını sağlar.
Diğerlerinin dünya haritalarını okumayı sağlar.
Diğerlerinin algılarına iletişim yapmayı sağlar.
Kendi ile iletişimini geliştirir ve böylece verimi artar.
İletişimde uyum ahenk ve yönlendirmelerde ustalaşır.
Dil kalıplarını karşısındaki kişinin bilgiyi işleme ve iç temsillerine göre ayarlar.
İletişimde çapaları kullanarak duyguları etkin kullanır.
Karar verme mekanizmalarını ve stratejilerini çözümleyerek karşısındaki kişinin stratejisine uygun iletişim kurar.NLP ile İletişim Eğiminin İçeriğini Buradan İndirebilirsiniz.