Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin
Professional Certified Coach

Akredite Professional Certified Coach Eğitimi 

Uluslararası Koçluk akreditasyon kuruluşları saf koçluk eğitimlerini üç seviyeye ayırmışlardır. Certified Coach, Professional Certified Coach ve Master Certified Coach. Certified Coach Eğitimi'ni tamamlamış olan akredite LIVCON koçlarının, Profesyonel Koçluk araçlarına sahip olmalarını amaçlayan bir eğitim programıdır. 

Certified Coach Eğitimi'nde saf koçluk metodolojisini öğrenirsiniz. PCC Eğitimi'nde ise koçluk metodolojisinin üzerine katabileceklerinizi öğrenirsiniz. 

Programın ikinci amacı, verilen araçların Profesyonel Koç adayları tarafından, yeni profesyonel koçluk araçları ile birlikte verilen ”Task-Ödev” ler sayesinde hayata geçirilebilmesidir. Program eğitim workshopları ile desteklenmektedir. 

LIVCON Professional Certified Coach Eğitiminde Neler Var? 

Merak
Profesyonel Koçluk sürecinde merak üzerine ustalaşmak çok önemlidir. Koç, merak ettiği sürece müşterisinin gündemini kendi bilişsel (zihinsel) farkındalığına çekme fırsatlarını okuyabilir.

Gözlemleme
Profesyonel bir koçun gözlemleme yeteneği koçluk seans sürecinin koç tarafından yönetilebilmesine ve içerik kısmının müşteri/danışan tarafından doldurulmasına olanak tanımaktadır.

Farklılaşma ve Esneklik
Jenerasyon teorisi ile koçluk sürecini birleştirmek biz profesyonel koçlara, bireyin gelişim evresindeki deneyim ve bilişsel farkındalıklarına özgü koçluk modelinde, farklılaşma ve esneklik kazandırmaktadır.

Güven
Profesyonel Koçluk ilişkisinde, müşteri koça bir dostuna güvendiğinden daha farklı bir güven duyar. Bu güven karşılıklı çıkar ve kazançların oluşturduğu güvenden öte koçluk ilişkisinin profesyonelliği, gücü ve yapısı ile ilgili bir güvendir. Müşteri bir arkadaşına özel bir konuyu anlatıp anlatmamayı kritik edebilir. Ancak koç-müşteri ilişkisinde böyle süreçler yaşanmaz. Profesyonel Koç, hem tüm dostlarından daha yakın hem de koçluk ilişkisi bittiğinde yaşamındaki en uzak kişilerden bile daha uzak olmayı, müşteriyi özgürleştirme adına kullanır.

Karmaşa ve Değişim
Profesyonel Koçluk sürecinde karmaşa, çok kullanışlı zihinsel değişim ortamları sağlamaktadır. Müşteri konfor alanını terk etmek istemediğinde, karmaşayı bir araç olarak kullanan Profesyonel Koç, müşteriyi anlamlaştırma süreci ve bilinçli farkındalığından uzaklaştırarak bir karmaşa oluşturur ve bu karmaşa esnasında yeni fırsat kapıları aralamayı sağlayacak bilişsel ortamlar yaratılmış olur.
Müşteri yepyeni başlangıçlara ”ilk başta değişim acı verse de” adım atabilmeye cesaret bulur.

ICF ünvanlamada PCC seviyesinde yetkinlik vermektedir. Programı bitirdikten sonra ICF'in PCC ünvanlama sürecine girebilirsiniz. 

Eğitim içeriğini buradan indirebilirsiniz.