Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin
Nefes Koçluğu - Holistic Terapi - Medical Coaching
 
Nefes Terapisi / Koçluğu  
Nefesin doğasını engelleyen blokajlardan kurtularak yaşam akışına uyumlanma süreci olarak tanımlayabileceğimiz nefes terapisi, doğru biyolojik aktivasyonlar için terapötik bağlamda kullanılmaktadır. Zihinsel ve duygusal değişimin öncülüğünü yapması fizyolojik olarak uyaran görevi görmesinin önemli sonuçlarından biridir. Nefes Koçluğu programı, nefes ile diğer bir çok yöntemi birleştirilerek daha derin boyuta sahip etkili terapi ve koçluk modelini ortaya çıkarmaktadır.
 
 
Nefes teknikleri; 
Duygusal sıkışmaların biyolojik alt yapıları vardır. Bu blokajları boşaltmak nefes egzersizleriyle mümkündür. Doğru nefes almak bile kişide önemli psikolojik farkındalık sağlamaktadır. İnsan bedeni bir enerji yumağı olduğundan bu teknikler sayesinde enerjinin akışını ve dolayısıyla düşünce ve duyguların da akışını değiştirebilmektedir.
 
Hipnoterapi;
Nefes aktivasyonu ile bilinçaltında yerleşmiş bir çok anı aktive olur; bunlar danışana acı veren duygulara neden olan bilinçaltı anlamlar içerebilir; danışanı doğru nefes alış verişiyle biyolojik olarak değişime hazırladığımız esnada hipnoterapiyle bilinçaltındaki anlamları değiştirme sürecini de başlatırız ki derin ve kalıcı bir değişim gerçekleşsin.
 
Regresyon terapisi;
Geçmişini özgürleştirmemiş kişiler şimdi ve burada varolamazlar, kaygıdan kurtulamazlar. Geçmiş geçmişte kalamaz; psikolojik olarak tüm yaşadıklarınız sizinle beraber bir şekilde yaşamaktadır. Kararlarınızı verirken geçmiş referanslarınızı istemesenizde aktive edersiniz. Regresyon terapisinde kullandığımız yöntemlerle geçmişinizi değiştiremeyiz ancak, geçmişinizin şimdide oluşturduğu etkiyi olumlu bağlama genişletebiliriz. Regresyon, danışanı geçmişten özgürleştirir.
 
Hipnoz ile regresyon; 
Regresyon terapisini hipnoterapi ile birleştirdiğimizde hem geçmişi yapılandırırız hem de geçmişteki olay ve durumlara verdiğimiz anlamları yeniden anlamlandırmış oluruz. Böylece geçmiş, şimdinin paralelinde yaşarken algı süreçlerimize olumlu yansır.
 
EFT Emotional Freedom Technique
Nefes ile biyolojik olarak uyandırdığımız duygusal enerji toplarını eft ile yönetebilmekteyiz. Hipnoz ile nasıl zihinsel yapılandırma yapıyorsak biyolojik olarak duyguların dolaşımını serbest ve akışına bırakabilmeyi de eft ile sağlayabiliyoruz. Her yeni yöntem diğerleriyle birleşiyor ve böylece zihin, ruh ve beden üç boyutuyla değişim sürecine giriyor.
 
Nefes-EMDR
Nefes eğitimi veren ve yapılandırcı terapi kullanmayanların nefesin başlattığı aktivasyonu yarım bıraktıklarını söyleyebiliriz. Yapılandırma terapisi ile biyolojik uyarılmış kognisyonlar ve travmalar danışanı destekleyecek şekilde duygu mantık ikileminde olması gereken yere gelir. EMDR gibi travmalar ve yapılandırılması gereken süreçlerle ilgili kullanılan etkili yapılandırıcı terapiler sayesinde danışan aktive olmuş ve açığa çıkmış durumları yapılandırma fırsatı bulur.
 
 
Time-Line- Hipnoz Nefes holistik terapisi
Regresyon, nefes ve geçmiş yapılandırmanın önemli dinamiklerindendir. Time-Line terapi sayseninde iç temsil üzerinden geçmişi yapılandırarak hem kognisyonel bir değişim gerçekleştirmiş oluyoruz hem de travmatik süreçlerin bağlamını genişleterek öğrenme deneyimlerine çeviriyoruz. Time line terapisi sayesinde travmatik ara bul-geri getir modelini değiştimiş ve danışanı rahatlatmış oluyoruz.
 
 
Medical Coaching
Sağlık sadece bedensel değil ruhen de tam ve bütün olmayı gerektirir. Ruh sağlığı yerinde olmayan bir bireye sağlıklı diyemeyiz. Medical Coaching sağlığa,  düşüncelerin ve niyetlerin ayrıca iç temsillerin gücüyle yaklaşıyor.  Medical Coaching'de DNA aktivasyonuna kadar varan bir çok Wellness terapi uygulamasıyla, bireyin sağlığının tam ve bütün olmasına hizmet eden yöntemler öğretiyor olacağız.
 
 
Reiki çakra
Enerj,  çakraların açık olmasıyla dengeli akışına girer. Danışanın çakralarının açık olduğundan emin olmamız önemlidir. Duygu bir enerjidir, ve enerji tüm vücutta akar. Çakraları dengeleyerek enerjinin dengeli akışını sağlamış oluruz.
 
Dinamik meditasyon
Meditasyon doğası gereği yönlendirme gerekmeden akışa girer; ancak danışan meditatif durumda yapılanma yaşadığı için rastgele şemalar üzerinde etkileşime girmesine izin vermemiz biraz risklidir. Bu bağlamda dinamik,  yani telkinli ve yapılandırıcı dinamik akışı olan ve eğitici tarafından yönlendirilen meditatif durum ile bileşik alan deneyimi gerçekleştiriyoruz. Ruh kısmı burada devreye giriyor. Üçüncü boyut.
 
 
Quantum healing
Quantum healing hücre boyutunda değişimi içinde bulunduran farklı bir boyuttur. Quantum seviyede sıçramaların olduğu, farkındalığın beden aktivasyonuyla bütünleştiği bir çok model öğreneceksiniz. Zihin, beden ve ruh üçlüsünün kendisini yeniden gençleştirmesine yönelik yapılan araştırmaları ve yöntemlerini de aktarıyor olacağız.
 
Yoga Hareketleri ve Nefes  
Yoga ve nefesi birleştirerek günlük uygulanabilecek aktivasyon yöntemleri aktarılmaktadır. Yoga hareketleri sayesinde beden dengede ve nefes akışı daha etkili aktivasyon görevi görmektedir.
 
 
Bu program akreditasyon gereği üç sertifika ile tamamlanmaktadır.  


Eğitim Yeri: İstanbul
Eğitim süresi: 15 tam gün
Eğitim tarihleri: 1.Hafta 1 Temmuz - 5 Temmuz tarihlerinde başlacaktır.


Eğitmenler: Metin Çınaroğlu ve LIVCON LEM ekibi

Eğitim şekli: Örgün

Akreditasyonlar: ICF, NCP, ABH 

Nefes Koçluğu Programının İçeriğini Buradan İndirebilirsiniz.