Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin
Nefes Koçluğu - Terapisi
 
Nefesin doğasını engelleyen blokajlardan kurtularak yaşam akışına uyumlanma süreci olarak tanımlayabileceğimiz Nefes Terapisi, doğru biyolojik aktivasyonlar için terapötik bağlamda kullanılmaktadır. Zihinsel ve duygusal değişimin öncülüğünü yapması fizyolojik olarak uyaran görevi görmesinin önemli sonuçlarından biridir. Nefes Koçluğu Programı, nefes ile diğer birçok yöntemi birleştirilerek daha derin boyuta sahip etkili terapi ve koçluk modelini ortaya çıkarmaktadır.
 
 
Nefes Teknikleri; 
Duygusal sıkışmaların biyolojik alt yapıları vardır. Bu blokajları boşaltmak nefes egzersizleriyle mümkündür. Doğru nefes almak bile kişide önemli psikolojik farkındalık sağlamaktadır. İnsan bedeni bir enerji yumağı olduğundan bu teknikler sayesinde enerjinin akışını ve dolayısıyla düşünce ve duyguların da akışını değiştirebilmektedir.
 
Nefes - Bilinçaltı Koçluğu; 
Nefes aktivasyonu ile bilinçaltında yerleşmiş birçok anı aktive olur; bunlar danışana acı veren duygulara neden olan bilinçaltı anlamlar içerebilir; danışanı doğru nefes alış verişiyle biyolojik olarak değişime hazırladığımız esnada bilinçaltı koçluğuyla bilinçaltındaki anlamları değiştirme sürecini de başlatırız ki derin ve kalıcı bir değişim gerçekleşsin.
 
Nefes - Regresyon terapisi;
Geçmişini özgürleştirmemiş kişiler şimdi ve burada varolamazlar, kaygıdan kurtulamazlar. Geçmiş geçmişte kalamaz; psikolojik olarak tüm yaşadıklarınız sizinle beraber bir şekilde yaşamaktadır. Kararlarınızı verirken geçmiş referanslarınızı istemesenizde aktive edersiniz. Regresyon terapisinde kullandığımız yöntemlerle geçmişinizi değiştiremeyiz ancak, geçmişinizin şimdide oluşturduğu etkiyi olumlu bağlama genişletebiliriz. Regresyon, danışanı geçmişten özgürleştirir.
 
Nefes - Bilinçaltı ile regresyon; 
Regresyon terapisini bilinçaltı koçluğu ile birleştirdiğimizde hem geçmişi yapılandırırız hem de geçmişteki olay ve durumlara verdiğimiz anlamları yeniden anlamlandırmış oluruz. Böylece geçmiş, şimdinin paralelinde yaşarken algı süreçlerimize olumlu yansır.
  
Nefes-EMDR 
Nefes eğitimi veren ve yapılandırcı terapi kullanmayanların nefesin başlattığı aktivasyonu yarım bıraktıklarını söyleyebiliriz. Yapılandırma terapisi ile biyolojik uyarılmış kognisyonlar ve travmalar danışanı destekleyecek şekilde duygu mantık ikileminde olması gereken yere gelir. EMDR gibi travmalar ve yapılandırılması gereken süreçlerle ilgili kullanılan etkili yapılandırıcı terapiler sayesinde danışan aktive olmuş ve açığa çıkmış durumları yapılandırma fırsatı bulur.
 
 
Nefes - Time-Line- Bilinçaltı
Regresyon, nefes ve geçmiş yapılandırmanın önemli dinamiklerindendir. Time-Line terapi sayseninde iç temsil üzerinden geçmişi yapılandırarak hem kognisyonel bir değişim gerçekleştirmiş oluyoruz hem de travmatik süreçlerin bağlamını genişleterek öğrenme deneyimlerine çeviriyoruz. Time-line terapisi sayesinde travmatik ara bul-geri getir modelini değiştimiş ve danışanı rahatlatmış oluyoruz.

Nefes Koçluğu eğitim içeriğini buradan indirebilirsiniz.