Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin

Akredite Master Certified Coach Eğitimi
Bu seviye, Certified Coach, Professional Certified Coach seviyelerini bitirmiş profesyonel koçlar içindir. Profesyonel Koçluk seviyesini zenginleştirmek ve yeni tool'lar öğrenmek isteyen akredite koçlar MCC Eğitimi ile hem uluslararası akreditasyon seviyelerini yükseltme saatlerini doldururlar hem de yeni yetkinliklerle etki alanlarını genişletirler. 

Usta/Master seviyesinde koçlarımızın ileri seviye doğallık ve akışta koçluk yapmalarını bekleriz. Bu seviye öncesinde Profesyonel Koçların 500 saate yakın koçluk yapmış olmaları faydalı olacaktır. MCC seviyesi dünyadaki koçluk metodolojisinde en yüksek programdır. 

MCC seviyesinde içerik olarak koçluk metodolojisini farklı alanlarda kullanmayı öğrenirsiniz. Coahee'lerinizin performanslarını arttırmayı, farklı şekillerde koçluk seansları düzenlemeyi ve Master Coach olarak akışı nasıl sağlayacağınızı deneyimlersiniz. 

MCC Eğitim İçeriğinde Neler Var? 

Performansa Koçluk
Bireyler Performans Koçluğu alırlar. Çünkü kişi kendi gerçek performansını, yaşamında olan dinamiklerden, yoğunluğundan, farkındalığının sadece deneyimleriyle beslenmesinden ölçemeyebilir ve değiştiremeyebilir. Performans Koçluğu alan kişiler kendi öznel farkındalıklarını genişleterek, bilinçaltlarında kendileri ile ilgili oluşturdukları kalıplardan kurtularak olasılıkları çoğaltmayı öğrenirler ve yapabildikleri değil yapabilecekleri ile ilgili zihinsel, duygusal ve spritüel boyutta değişim yaşarlar.

Kariyer Koçluğu
Kariyere koçluk etmek, yaşamı algılama, doğruların oluşma süreci ve olasılıkların yeniden şekillenme sürecine yapılan koçluktur. Bu koçluk sürecinde müşteriye yaşamın tek bir dünya modelinden oluşamayacağı aşılanır. Bunun nedeni de, insan için değişim ve gelişimin tek bir doğru ve gerçeklik ile oluşmamış olmasıdır.

Değişim için daha zengin dünya haritaları ve modelleri kullanmak durumundayız.
İşte doğruları gösteren dünya modellerini zenginleştirme sürecinde, zenginleşen dünya modelleri ile yaşamlarındaki doğruların değişmesi, kişilerin kariyerlerinde büyük değişimler gerçekleştirebilmektedir.

Takım Koçluğu
Takım üyelerini bir vizyona kilitleyebilecek düşünce, inanç, değerler, hedef ve vizyonda ilerleyebilmek adına duygu ve davranışları tek bir vizyona toplayabilmek için mentörlük edilmesine takıma koçluk etmek diyoruz.
Usta Koç, takıma koçluk ederken hem bireysel farklılıkları okumakta hem de grubun enerji ve bütünlüğüne odaklanmaktadır. Bu süreç, aynı anda farklı dinamiklerin arasındaki etkileşimden kaynaklanan genellemelerin oluşmamasını sağlamayı ve yargısız olarak süreç yönetebilmeyi gerektirir.

Tele – Coaching
Koçluk seanslarının bazen uzak mesafelerden yapılması gerekir. Dünyada koçluk hizmetleri yüz yüze, telefonda ya da video konferans şeklinde yapılabilmektedir. Tele- Koçluk seanslarında yüz yüze seanslardaki bazı avantajlı durumlar ‘ vücut dili, enerji okuma’ yoktur.  Bu süreci efektif kullanabilmek için bazı yöntemlere ihtiyaç vardır. Ses tonu ile bilişsel durumlar yaratmak, güçlü soruların sorulma zamanlamasını ayarlamak, seansın enerjisini ve derinliğini telefondan yapabilmek gibi.

ICF ünvanlama için MCC seviyesinde akreditasyon beklentilerini eğitim anlamında karşılamaktadır. 

Eğitim içeriğini buradan indirebilirsiniz.