Bilgi Almak İstiyorum

Adınız  
E-posta    
Telefon  
Konu  
İleti  
Detaylı Bilgi İçin

Uluslararası Akredite Koçluk Eğitimleri 
LIVCON Certified Coach Eğitimi ile farklı alanlarda hizmet verebilen profesyonel bir koç olabilirsin.

Koçluk mesleği kişiler üzerindeki hızlı, çözümcü ve geliştirici etkisiyle son 10 yılda hızla büyümektedir. Bu büyüme, bireylere gerek profesyonel hayatlarında gerekse kişisel yaşantılarında farklı bakış açıları katmış ve vizyonlarını genişleterek başlı başına bir sektör halini almıştır. Bu sayede birçok kişi koçluk mesleğine adım atarak gerek kişilere gerek ise kurumlara hizmet vermeye başlamıştır.

LIVCON Certified Coach eğitimi profesyonel anlamda koçluk yapmak isteyenler için tasarlanmış, koçluğun A’dan Z ye tüm temellerini içeren, kişinin tecrübe ve deneyimlerine, hizmet vermek istediği sektöre göre modelleyebildiği, temel koçluk eğitimidir.

Hayatına yeni bir yön çizmek, ancak ne yapacağını nasıl olacağını bilememek, mevcut iş stresi ile baş edememek, kendi kişisel gelişimine katkı sağlayamamak ve hep yerinde saymak… Yaşantını olumsuz etkileyen ne varsa bil ki yalnız değilsin. Hepsi çevrendeki herkesin yaşamını altüst ediyor. Ama bir çıkış yolu var. Önce kendi yaşamını yoluna koyacak, sonra diğer yaşamlara dokunmanı sağlayacak başlı başına bir yol. Kendin olmanın mutluluğuyla, hayatında yepyeni bir sayfa açacak bir eğitim.

LIVCON’dan Certified Coach Eğitimi alarak, koçluk mesleğine tüm dinamikleri ile hakim olacak, önce kendi hayatını bir adım öteye taşıyacak, profesyonel olarak koçluk yapabilecek ve aldığın eğitimi geliştirerek, diğer koçluk modellerini de uygulayabileceksin. Certified Coach Eğitimi sayesinde Yaşam Koçluğu, Satış Koçluğu, Yönetici Koçluğu gibi koçluk alanlarında da aktif olarak yer alabileceksin.

LIVCON Certified Coach Eğitiminde Neler Var?

Certified Coach Eğitimi sayesinde zihnini nasıl susturacağını, dinlerken yargılama alışkanlığını nasıl devreden çıkaracağını, nasıl yanıt vereceğini öğrenecek, tarafsız bir gözle dinlemek üzerinde çalışacaksın. Tümüyle bir koçluk becerisini inceleyecek ve uygulayacaksın. Yapacağın seanslarda sadece açık ve berrak bir zihinle orada olmayı ve beyninin sağ lobuyla sol lobunu dengeleyerek odaklanmayı öğreneceksin. Kendini bırakmayı (yargılar, ego, kendi doğruların, kişisel gerçeğin) ve karşındaki insanın var olmasına izin vermeyi deneyimleyeceksin. Fiziksel ve zihinsel olarak uyum ahenk bağı kurmayı ve bu sayede müşterilerin ile aynı ahenk içerisinde olmayı öğreneceksin.

Karşındaki kişinin değer yargısını da işin içine katarak, dünyayı onun gözünden görmeyi başaracaksın. Kişinin bulunduğu nokta ile bulunmak istediği nokta arasındaki büyük açıklığı fark edecek ve odaklanacağın noktaya nasıl ilerleyeceğini bulacaksın. Empatik ve etkin dinlerken aynı zamanda arka planda olanları fark edecek ve insanları dört boyutundan dinlemeyi, keşfetmeyi öğreneceksin. Güçlü sorular ile kişinin kim olduğunu, nerede olduğunu ve nereye gitmek istediğini fark edebileceksin. Bu eğitim sayesinde, bir koç olarak, kişilerin en iyi yanlarını keşfetmelerine, kucaklamalarına ve geliştirmelerine yardımcı olacak, kendinde bulunan harikalığı fark etmelerini sağlayacaksın.

Program İçeriği ve konuları;

Seans çerçeveleme
Uyum ahenk oluşturmak
Hedef ve kontratı belirleme
Aktif dinleme
Empatik dinleme
Psikolojik oksijen verme
Güçlü gözlem
Güçlü soru sorma
Güçlü ricalar 
Farkındalık oluşturma
Saygı ve içtenlik
Yapılandırma 
Yeniden çerçeveleme
Koçluk duruşu

Programdan Öğrenecekleriniz;

Koçluk yapmayı öğreneceksiniz.
Koç olmayı öğreneceksiniz.
Koçluk duruşunu öğreneceksiniz.
Koçluk sezileriniz gelişecek.
Koç gibi soru sormayı öğreneceksiniz.
Koç gibi dinlemeyi öğreneceksiniz.
Koç gibi danışanı yapılandırmayı öğreneceksiniz.

Koçluk Eğitim Modelleri 

U modeli
Geştalt modeli
Co-active model
Yapılandırma modeli
Yeniden çerçeveleme modelleri 
Humanistic yaklaşım modeli 

Program Modülleri;

1. Koçluğa giriş
2. Koçluk mesleği ve ICF etik kuraları
3. LIVCON etik kurallar
4. Koçluk metodolojisi
5. Koçluk yaklaşımları ve modelleri
6. Koçluk soru modelleri
7. Koçluk duruşu modelleri
8. Koçluk sezi modeli
9. Koçluk yapılandırma modeli 
10. Koçluk farkındalık modeli 

Certified Coach Programı 48 saat workshop ve 50 saat self-study gerektirmektedir. 


Program İstanbul başta olmak üzere tüm ofislerimizin olduğu şehirlerde yapılmaktadır. 
Eğitim dili Türkçedir.

Bu program kimlere göre,

Bu program koç olmak isteyenlere göre tasarımlanmıştır. 

Programa katılım için her hangi bir ön koşul yoktur. 

Eğitime katılanlar ayrıca ICF ünvanlama ile ACC alabilmektedir. Program aynı zamanda ILM Koçluk Level 3 sertifikası yolunu açmaktadır. ILM sertifikası için ekstra sınav ve ILM kriterlerine uygun hazırlıkların tamamlanması gerekmektedir.

Certified Coach Eğitim İçeriğini Buradan İndirebilirsiniz.